Nii, otsikossa lukeekin jo asia. Haluisin tätä monesta syystä, mut varsinki ku osa niistä on nii hottei ja ku ne voi käydä kusella ja runkata helpommin ja hauskemmin ja ku niil ei oo mitää tyhmii menkkoi jne lol.
Miks mun viestiä ei julkaistu?
Moikka Nuori aktivisti,
Kiitos kysymyksestäsi! Viestiäsi ei julkaistu, sillä sen olisi voinut tulkita loukkaavan toisen kokemusta. Voit koittaa lähettää viestisi uudelleen eri tavalla muotoiltuna.
Terveisin,
Nuortennetin ylläpito
Nuortennetin ylläpito: miksi? Se oli ihan asiallinen ja ystävällinen viesti. [osa tekstistä moderoitu]
Hei Nuori aktivisti,
Pyrimme parhaamme mukaan tekemään moderoinnissa sellaisia ratkaisuja, jotka palvelevat kaikkia käyttäjiä. Olemme pahoillamme, jos sinun kokemuksesi on tällä kertaa ollut huono! Haluamme Nuortennetin olevan paikka, jossa voi turvallisesti kertoa sukupuolikokemuksestaan joutumatta sitä sen kummemmin puolustelemaan tai perustelemaan.
Lämpimin terveisin,
Nuortennetin ylläpito
Mitäköhän sie ’nuori aktivisti’ oikein ehdotella? Keskustelun aloittaja vuan sano että toivoisi olevansa poika niiden hyvien puolien takia – Eipä muuta.